Svalové napětí

08.07.2023

Svalové napětí (svalový tonus) obvykle vnímáme až ve chvíli, kdy nás začne něco bolet. Což je ovšem škoda. Ochuzujeme se tak vnímat krásy života a omezujeme se pouze na přežití v bolesti. 

Svaly mohou mít různé stavy napětí, včetně klidového napětí, zvýšeného napětí nebo sníženého napětí. Tyto stavy ovlivňují funkci svalů a pohybový systém jako celek. Jak se můžeme naučit vnímat své tělo ještě před varovnými signály a jaké to má benefity se dočtete ZDE.

Pojďme se dnes podívat na to co nás nejvíce trápí…. na zvýšený svalový tonus.

Zvýšené svalové napětí je stav, který postihuje mnoho lidí v různých fázích jejich života. Je to stav, kdy jsou svaly příliš napjaté a necitlivé nebo bolestivé a je důležité pochopit příčiny, příznaky a způsoby uvolnění svalového napětí.

Příčiny zvýšeného svalového napětí.

Existuje několik faktorů, které mohou přispět k vzniku zvýšeného svalového napětí:

Způsoby uvolnění

Příznaky svalového napětí

Příznaky zvýšeného svalového napětí pravděpodobně známe všichni a v závislosti na postižené oblasti těla se mohou lišit.

Jedná se zejména o tuhost nebo bolest ve svalových oblastech těla, jako jsou krk, ramena, záda, hýždě nebo nohy. Dále omezená pohyblivost nebo obtížnost při pohybu určitými svalovými skupinami. Citlivost nebo bolestivost při doteku postižených svalů a v neposlední řadě únava a pocit vyčerpání v důsledku nepříjemného napětí svalů.

Zeptejte se maséra, co jemu pomáhá... věřte, že i on musí regenerovat.

Způsoby uvolnění

Existuje několik účinných metod, které Vám mohou pomoci.

  1. Posilování: posílením oslabených svalových partií zamezíme nadměrné kontrakci zkrácených svalů. Vytvoříme tak v našem těle vyrovnaný svalový tonus.

Těším se na setkání
Dan